SPORT Z REGIONU
wizja
Kontakt - Reklama
Napisz do nas:
wizjalokalna@wp.pl
tel. 692 681 498

Wydawca: HATO
ul. Łukowska 19
89-650 Czersk

Redaktor naczelny portalu:
Tomasz Opielowski(Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam i ogłoszeń)25-03-10
Czersk. Zobacz  film
Czersk wspiera Marię

Czas Wielkiego Postu sprawia, iż z większą wrażliwością bierzemy udział w licznych akcjach charytatywnych. Czerszczanie wielokrotnie pokazali, że mają wielkie serca i są chętni do niesienia pomocy. Reakcja mieszkańców na dramatyczny apel Jarka Fidurskiego, który opublikowaliśmy na Wizji Lokalnej (http://www.wizjalokalna.pl/0,6041.html), była natychmiastowa.

W naszym mieście błyskawicznie zorganizowano szereg akcji charytatywnych, których celem było zebranie pieniędzy na leczenie Marii.

Najpierw - 13 lutego 2010 r. na Hali Sportowej w Czersku zorganizowano Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Seniorów „Pomóż Marii Boras”. Organizatorzy imprezy (Mariusz Lewandowski, Marek Grzonka, Sławomir Rompkowski, Wojciech Linda, Krzysztof Łangowski) uzbierali wśród kibiców kwotę 1400 zł.

Kolejne pieniądze na leczenie Marii „wyśpiewano” w trakcie koncertu „One love”, zorganizowanego w Pubie Chevi's . Organizatorzy akcji przekazali na rzecz chorej część kwoty z biletów wstępu na koncert ( 400 zł ). (http://www.wizjalokalna.pl/0,6183.html)

Natomiast w marcu wolontariusze Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zorganizowali kolejne dwie akcje. W trakcie koncertu Alicji Majewskiej – wyniku zbiórki do puszek oraz licytacji - zebrano kwotę 3.669,40 zł. (http://www.wizjalokalna.pl/0,6222.html)

Ostatnio zaś, w minioną sobotę, odbyła się akcja „Anioły dla Marii”. Anioły (rzeźby, obrazki, figurki ceramiczne i z masy solnej, podkładki i świeczki z aniołkami, a także koszulki z anielskimi skrzydłami) na rzecz akcji przekazali dobroczyńcy z Czerska, a także z całej Polski. Zebrane anioły trafiły w trakcie sobotniego koncertu SDM-u do rąk Czerszczan i gości, dzięki czemu uzbierano kwotę 700 zł.

maria_boras_400W ciągu zaledwie dwóch miesięcy, Czerszczanie przekazali na leczenie Marii (na zdjęciu)kwotę 6.169,40 zł. I nie są to z pewnością ostatnie inicjatywy, które Czerszczanie podejmą by pomóc Marii.

Przypomnijmy, iż cel ten można wesprzeć również, przekazując 1% podatku lub darowiznę. przekażcie 1% swojego podatku na: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” KRS 0000037904 W ZEZNANIU PODATKOWYM W RUBRYCE: „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” WPISAĆ MARIA BORAS (podczas najbliższych rozliczeń PIT) - wpłaćcie darowiznę przelewem pocztowym lub bankowym na: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” UL. ŁOMIŃSKA 5 01-685 WARSZAWA 41124010371111001013219362 TYTUŁ DAROWIZNY: DAROWIZNA NA RZECZ MARIA BORAS

Jarek Fidurski, brat Marii składa wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania za tak hojne i serdeczne wsparcie oraz liczne wyrazy życzliwości, z którymi w ostatnim czasie się spotkał. „Dziękuję w imieniu Siostry, i swoim. Po prostu – dziękuję...” – mówi wzruszony.
(red.)

Zobacz film o pani Marii, u której lekarze zdiagnozowali niezwykle rzadką i groźną chorobę płuc. Schorzenie jest praktycznie nieuleczalne, a jedyną szansą w tym przypadku jest niezwykle kosztowna operacja:
.
mat. TV Sudecka


kamerka_84
Ściągnij film na dysk: tutaj


PodziękowanieWolontariusze Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” składają serdeczne podziękowania Dobroczyńcom, którzy pomogli w organizacji akcji charytatywnych dla Marii w trakcie koncertów Alicji Majewskiej oraz SDM-u.

Są to:
p. Helena Mollin, Czersk
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czersku, ul. Pomorska,
Czersk Michał Ostoja Lniski, galeria „Ostoja”, Czarna Woda
„Giwer Art.”., Rękodzieło Artystyczne, Henryka i Zdzisław Giwer, Wałcz
"Ibi Art" , Piotr Ciechowicz, ul. Hutten-Czapskiego Opalenie
Bieszczadzka Galeria „Barak”, Róża i Krzysiek Franczak,
Czarna
Galeria „Deco Atelier”, Małgorzata Karcewicz
DECOR HOUSE, Magda Perzyna
„Forma-Art” Izabela Karcz, ul. Sternicza 8/109, 43-300 Bielsko-Biała
Pracownia ceramiki "ZorArt", ul Wesoła 3, 39-400 Tarnobrzeg
Magdalena Marcinkowska, www.vedicart.eu – nauczyciel Vedic Art.
Biuro Cafe Sopot – Beata Rudziecka, Dariusz Rudziecki; Sopot
Firma Handlowa IWA – Paweł Konarski, Chodzież
Alternatywny sklep odzieżowy on-line: www.restyle.pl;
Galeria „Papuszka”, Gdańsk
Galeria „Twój Magazyn Prezentów”; Chotomów

oraz Darczyńcy, którzy chcieli pozostać anonimowi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót
Artykułów: 1 Przejdź do strony: 1SONDA
Jaki był dla Ciebie 2013 rok?
Znakomity
Dobry
Przeciętny
Fatalny


PARTNERZY


Wizjalokalna: Aktualności | Ogłoszenia | Twoja Firma| Czersk.tv | Nasze sondy | Plany miast